In mei vorig jaar kwam de werkgroep ‘nieuw pensioenstelsel’ van DOW voor het eerst bij elkaar. Doel: een goed en toekomstbestendig pensioen voor alle medewerkers. We vroegen Alex van Noort, lid van de pensioenwerkgroep namens de werknemers, waar we staan met de gesprekken over de nieuwe regeling.
“Op hoofdlijnen lag er natuurlijk het akkoord tussen overheid en werkgevers, maar op detailniveau zijn er nog veel open eindjes. Daarom hebben we met de werkgroep nog geen hele grote stappen kunnen zetten. Ook hadden we, toen we met de werkgroep begonnen nog weinig vergelijkingsmateriaal van wat andere bedrijven doen. En dat is belangrijk omdat we een vergelijkbaar pensioen willen bieden als onze concurrenten.
Elkaar vinden in de details
De werkgroep heeft zeker niet stilgezeten en we komen vaak (online) bij elkaar. Er zijn veel zaken die aandacht vragen. De overheid geeft bijvoorbeeld wel een richtlijn voor de hoogte van de premie, maar binnen een onderneming moet daar toch over worden onderhandeld. Natuurlijk, een goede pensioenregeling staat voor iedereen voorop, maar hoe we dit precies invullen, daarin moeten we elkaar vinden.
De details van de nieuwe regeling weten we dus nog niet. Wel hangt je pensioen straks meer af van het kapitaal dat is opgebouwd via beleggen, en is er dus meer risico. Toch kan het een prima pensioenregeling zijn, al gaat het onbezorgde ervan af. Dat geldt natuurlijk voor iedereen in Nederland die via het werk pensioen opbouwt. Zodra het kan gaan we deelnemers meer informeren over de nieuwe regeling.
Goede gesprekssfeer
Ik zou mij als werknemer geen zorgen maken over het nieuwe pensioenstelsel. De OR heeft er alle vertrouwen in dat we tot een goede regeling komen. Het overleg en de sfeer tijdens de gesprekken zijn goed en dat zal daar zeker aan bijdragen. Dow wilde eigenlijk in 2024 alles geregeld hebben, maar we zijn daarin ook afhankelijk van de overheid. Als het akkoord eenmaal vastligt in een wet, dan kan het wel snel gaan.”